پاستا آلفردو

9 شهریور 1398

پاستا یا پنه یکی از خوشمزهترین، معروفترین و سریعترین غذاها برای تهیه در خانه است که می توانید آن را با ترکیب ها و سس های مختلفی مثل آلفردو آماده کنید. طرز تهیه پاستا آلفردو ساده است و مواد اولیه آن معمولا به راحتی در دسترس هستند.

برای: 4 نفر
پخت: 15 دقیقه
آماده سازی: 20 دقیقه
کالری: 1000 کیلوکالری

مواد لازم برای 4 نفر

پاستا (پنه)، يک بسته
سينه مرغ، ۲ عدد متوسط
کره، نصف فنجان (۱۰۰ گرم)
روغن زيتون، به ميزان لازم
خامه صبحانه هراز ، ۲۰۰ گرم
پنير خامه اي هراز ، ۱۰۰ گرم
سير رنده شده، ۲ عدد
شير کم چرب هراز، يک ليوان
پياز، دو عدد متوسط
پنير پارمسان رنده شده يا پودري، يک سوم فنجان
قارچ خُرد شده، به ميزان دلخواه
ليموي ترش تازه، ۱ عدد
نمک و فلفل، به ميزان دلخواه
گوجه گيلاسي، به ميزان لازم
جعفري خُرد شده، به ميزان لازم

پاستا یا پنه یکی از خوشمزهترین، معروفترین و سریعترین غذاها برای تهیه در خانه است که می توانید آن را با ترکیب ها و سس های مختلفی مثل آلفردو آماده کنید. طرز تهیه پاستا آلفردو ساده است و مواد اولیه آن معمولا به راحتی در دسترس هستند. امروز می خواهیم طرز تهیه پاستا آلفردو را با تغییری در سس این غذای لذیذ، یعنی اضافه شدن پنیر خامه ای ، برای شما بازگو کنیم تا غذایی خوشمزه تر از همیشه داشته باشید. 

 طرز تهیه پاستا آلفردو با پنیر خامه ای

 اگر مواد مورد نیاز برای تهیه این غذا را از قبل خریده باشید، نهایت زمان تهیه آن چیزی بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه خواهد بود. 

 طرز تهیه:

ابتدا پیازها را در یک تابه ریخته و در روغن زیتونی که داغ شده کمی سرخ می کنیم. نیازی نیست پیازها خیلی سرخ شوند. سرخ کردن را تا زمانی ادامه دهید که آنها کمی سبک  شوند. 
در این مرحله سینه مرغی که خُرد شده را به پیازهای داخل تابه اضافه می کنیم. پیاز و مرغ را تا زمانی تفت می دهیم که تغییر رنگ پیدا کنند.
پس از تغییر رنگ مرغها، قارچ های خُرد شده را اضافه می کنیم. اجازه می دهیم که مخلوط کمی آب بیندازد. اگر خواستید مواد کمی بیشتر پخته شوند می توانید درِ ماهیتابه را بگذارید تا مخلوط با آب داخل ماهیتابه بپزد.
 نمک و فلفل را بسته به ذائقه تان به مواد در حال پخت اضافه کنید. 
 وقتی مطمئن شدید که مرغ کاملا پخته شده، زیر تابه را خاموش کنید. 

طرز تهیه سس آلفردو

کره را در تابه انداخته و منتظر می شویم تا آب شود. 
سیرهای رنده شده را به کره آب شده اضافه می کنیم تا کمی تفت داده شوند. دقت کنید که سیر را طولانی مدت تفت نمی دهیم، تا زمانی که عطر و بوی آن بلند شود، کافی است. 
در این مرحله ۱۰۰ گرم از پنیر خامه ای را به مخلوط اضافه می کنیم. پنیر خامه ای  علاوه بر افزودن مزه و طعمی خوب به غذا، بافت خوبی هم به سس آلفردو می دهد.
پس از کمی تفت دادن مخلوط، ۱۰۰ گرم هم خامه صبحانه به آن می افزاییم و با یک همزن دستی آن را خوب مخلوط می کنیم تا سس بافتی یک دست و صاف پیدا کند.
سپس شیر را به آن اضافه می کنیم و خوب مخلوط می کنیم. 
در این مرحله هم به میزان دلخواه و ذائقه شخصی نمک و فلفل به سس اضافه می کنیم.
مخلوط قارچ و مرغ پخته شده در مرحله قبل را به مخلوط جدید می افزاییم تا دوباره و به اندازه لازم پخته شود. زمان مورد نیاز برای این بخش در حد ۲ تا ۳ دقیقه است. 
در آخر پاستایی را که از قبل و طبق دستور روی بسته بندی اش آماده کرده ایم به مخلوط اضافه می کنیم. 
 غذای ما آماده است. برای تزیین پاستای آلفردو می توانید از کمی گوجه گیلاسی، پنیر پارمسان و جعفری خُرد شده استفاده کنید. طعم پاستای آلفردویی که با پنیر خامه ای تهیه شده است، لذیذتر و خوشمزه تر از نمونه های قبلی خواهد بود.